Sraz u nás a v Německu (XS CarNight 2017)

Čau párci! Dlouho nebylo žádny vesnický psaní proložený fotkama, tak dneska to napravíme. Včera jsem se byl kouknout na dvou srazech. Nebral jsem si ani s sebou velkej foťák, což jsem potom zjistil že byla docela škoda, ale k tomu se dostanu později. Už jsem si od toho chtěl trošku odpočinout aspoň jeden víkend haha.

V sobotu ráno sedám do Passata a vyrážim směr Praha – Letňany, kde má být Escape6 Prague Car Festival. Nikdy jsem tam nebyl a bylo mi to doporučený, tak jsem si řekl proč ne?! Přijíždim k vjezdu a borce se ptám, kde je nějakej parking. Ptá se mě jestli jedu vystavovat nebo to chci jen zaparkovat. Tak řikám, ať se na to auto koukne, že jsem to dva tejdny nemyl a na vystavní kousek to uplně tolik taky zrovna nevidim vzhledem k schnilýmu blatníku v předu.  Tak prej, že to můžu dát na plac vedle za 150,- na den. Tak obracim auto dávám to o 200m dál k metru, kde je parking za 20,- na celej den:D Zaparkuju a jdu směrem ke vstupu. Před těma halama je extra výstava aut. Tak pak mi dochází, proč se mě borec ptal jestli to chci “vystavit”. Procházim to, koukám a nejednou kroutim hlavou nad tim, co ty lidi jsou schopný “vystavit”. Jako zrezlá felcka na plecháčích a každej z nich má jinou barvu nebo Seat Leon na obyč alu mi fakt nepřijde jako auto k vystavování. Musim teda uznat, že byl hezky umytej, tak jestli šlo o tohle… beru zpět:D A pro ty co se mě ptali, jestli ten polepenej stříbrnej Passat co tam stál byl můj, tak nebyl! Můj stál ukrytej o 200 metrů dál. To byl takovej neplánovanej Easter Egg pro vás:D A myslim si, že rozeznat moje podepsaný auto od tamtoho je dost jednoduchý. Nehledě na to, že to co tam stálo byla B5:)

Byly tam i hezký auta na který se rád člověk podívá, zastaví se a řekne si “Jo to je fakt povedený a člověk má vkus!”, ale přišlo mi spíš že převládaj ty “běžný” auta a možná by stálo za to, zamyslet se v případě majitelů aut,  jestli opravdu jejich auto je pro lidi něčim zajímavý nebo je něčim vyjímečný před takovym automobilovym festivalem. V tom zase chápu třeba to “sejto” na DubGangu a je to rozhodně dobrá věc. Každej děláme co umíme, co si můžeme dovolit, ale někdy je přeci potřeba trošku tý soudnosti ne kluci?:)

Při vstupu do haly už člověk hned vidí, že tam to bude trošku o něčem jinym. Procházim si to pomalu, zdravim se s lidma a kecáme. Je hrozně vidět, že ze zahraničí jsou ty lidi trošku dál. Poláci, rakušáci, němci tam maj neskutečný káry, ale i ty český nezůstávaj rozhodně pozadu. Hrozně se mi líbilo Vento v Rat stylu. Starý dřevěný detaily, rez a jungle přímo v interieru fakt stylová bomba co jen tak nikde neuvidíš! Dál jsem si hodně všiml toho, že frčej body kity. Vypadá to fakt dobře. Hodně zajímavej je Huracan Lexy. Složená a neskutečně široká placka. Lidi na to musej mít fakt koule koupit novýho Huracana nebo třeba GTRko a začít řezat a vědět, že to je asi nenávratnej krok. To jako fakt cenim. Pak přijelo RWB, což je taky neskutečná nádhera! Hodně se mi taky líbila Džouzefa červená Jetta mk2 coupe. To už člověk taky jen tak nevidí. Mk2jek tam bylo vcelku dost a aspoň jsem měl možnost nachytat nějakou inspiraci co a jak s tim mojim GTD na který vlítnu přes zimu.

Chtěl jsem už jet domu a kluci něco prohodili o XSCar Night v Drážďanech. Řikám si stejně jedu po D8 zpět do Děčína a Drážďany nejsou tak daleko. No takže jsem se rozhodl, že jedu ještě do Drážďan. Na zahraničních srazech jsem nikde nebyl, tak jsem zvědavej. Na vstupu dávám 20 éček a modlim se, aby to stálo za to. Hned po vstupu mě upoutá nablejskaná T1 Samba a je mi jasný, že tohle bude něco! Prodírám se davem lidí a slintám nad burgerama co maj lidi okolo mě, protože víc eur jsem si nevzal a musim přeci šetřit na úpravy na GTDčko:D Dostávám se na první plac kde to jsou starý audiny, Golfy, trabanti atd. Převládá koncern což mě vůbec nevadí a obcházim každý auto a nevim kam dřív koukat. Každý auto “f topu” jak by řekl nejeden českej tuner. Potom co prijdu tuhle část se dostáváme do krytýho prostoru, kde je bar, hudba a hlavně neskutečný káry. Hodně mě zaujalo BMW 7, Mercedes S classe a hned dvě RWB. Když jsem koukal na to Sko tak s emi hned vybavil ten magickej dvorek u pána od kterýho jsem kupoval moje GTD. Vypadalo to jako smětiště tenkrát, ale pro autíčkáře ráj. Stál tam totiž tenhle Skovej Mercedes vzadu zarostlej hned za broukem. Že bych teda měl do budoucna další projekt?:D No nic procházim dál okolo rybníčku s fontánou kolem samo sebou vykládaný auta a potom vstupuju do další haly. Tam mě dostává Rallye Golf, kterýho vidim konečně poprvé na živo a s nim i rare radio Gamma na CD. Mělo ho tam nejedno auto ovšem. Dál mě dost zaujal červenej golfík mk1 s černejma doplňkama. Když jsem přišel blíž, tak jsem teprve viděl ty úchylnosti v podobě carbonu snad na všem co šlo. Dál se to uzavíralo nádhernou vínovou M3. Asi neni potřeba nic víc dál psát a bude lepší když se na to kouknete v galerce tady. Jak jsem psal, nebral jsem si s sebou foťák a fotky jsou jen z iPhonu, ale i tak si myslim, že je z toho jasný, že ty německý úpravy a všeobecně auta jsou uplně na jinym levelu než u nás. Hodně se mi to líbilo a bavilo mě na to i to, že tam byly auta jen do roku 99. YoungTimery mě prostě berou nějak víc než ty nový auta. Příští rok dávám teda nejspíš konečně i Worthersee ať zase vidíme pořádný auta! 😀

Mějte se čaaaaaau! 🙂

Označeno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *